Δρομολόγια αστικού ΚΤΕΛ την ημέρα του εορτασμού της επετείου 28ης Οκτωβρίου 1940
Το Σάββατο 28 Οκτωβρίου 2023 τα δρομολόγια των λεωφορείων,
προκειμένου οι μαθητές να προσέλθουν στο χώρο της παρέλασης στην Κονταριώτισσα,
θα διαμορφωθούν ως εξής:
- Ένα μεγάλο λεωφορείο ( Φυσσούνα ) θα ξεκινήσει από τα Πλατανάκια στις 09:00 με προορισμό την Κονταριώτισσα
- Ένα μεγάλο λεωφορείο ( Φυσσούνα ) θα ξεκινήσει από τη Νέα Έφεσσο στις 09:00 με προορισμό την Κονταριώτισσα αφού θα έχει περάσει από τα χωριά Αγ. Σπυρίδωνα και Βροντού.
Μετά το τέλος της παρέλασης τα ίδια λεωφορεία που θα παραμένουν στο χώρο του σχολείου, καθ' όλη την περίοδο της παρέλασης,
θα ακολουθήσουν την αντίστροφη πορεία για να αφήσουν τους μαθητές στα χωριά τους.